Matrace

Jsme prodejcem českého výrobce GUMOTEX MATRACE, s.r.o., která je dceřinou společností akciové společnosti GUMOTEX. Dodáváme matrace ve standardních rozměrech a individuálně na míru dle přání zákazníka. Prodáváme také rošty, anatomické polštáře a přikrývky. 

Přehled článků v kategorii "Matrace"

Matrace z PUR pěny

Matrace z PUR pěny

Základním materiálem pro výrobu matrací je PUR pěna neboli polyuretanová pěna. Vzniká zpěněním speciální chemické polyuretanové hmoty (směs izokyanátů, polyolů a dalších chemických látek) a převažuje zde otevřená buněčná struktura v závislosti na konkrétním typu PUR pěny. Matrace z PUR pěny je pevná a má dobrou životnost.

více informací
Artemis

Artemis

Přírodní latexová matrace ve stylu moderních BIO trendů.
exkluzivní jádro z naturální pěnové pryže (latex) z přírodního kaučuku
dvojnásobné vyztužení a významné zpevnění kaktusovými flexideskami
pohodlný spánek a relaxace s dotekem přírody
výborná pružnost, prostupnost vzduchu, antibakteriální vlastnosti a tzv. bodová elasticita: dokonalé přizpůsobení křivkám lidského těla

 

více informací
Darina

Darina

Uživatelsky spolehlivá nelepená matrace z vysoce pružné HR pěny. 

Výjimečná elasticita a tvarová stálost této „studené pěny“ nové generace poskytuje dokonalý spací komfort širokému okruhu uživatelů. Speciální oboustranné tvarování rozděluje jádro do 7 anatomických zón, zajišťujících dokonalé provzdušnění a optimální tvrdost pro každou část lidského těla. Standardní potah GREENFIRST®.

více informací
Athéna hard

Athéna hard

Komfortní sendvičová matrace se 7 cm vysokou viscoelastickou vrstvou. 

Vrstvy jádra matrace jsou spojeny zvláštním tvarováním (bez lepení), které dodává jádru potřebnou vzdušnost. Využitím viscoelastické pěny matrace zajišťuje pocit „vnoření“, pohodlné uložení v optimální poloze a rozprostření tlaku těla po celé ložné ploše matrace. Jádro plně respektuje anatomii těla rozdělením do 7 zón. Spodní strana matrace s odvětrávacími kanálky je vyrobena z kvalitní HD PUR pěny pro větší zpevnění podpory. Standardní potah GREENFIRST®.

více informací
Athéna plus

Athéna plus

Komfortní sendvičová matrace se 7 cm vysokou viscoelastickou vrstvou. 

Využití tohoto materiálu zajišťuje pocit „vnoření“, pohodlné uložení v optimální poloze a rozprostření tlaku těla po celé ložné ploše matrace. Jádro plně respektuje anatomii těla rozdělením do 7 zón. Spodní strana matrace s odvětrávacími kanálky je vyrobena z kvalitní vysoce pružné HR pěny. Obě vrstvy jsou spojeny zvláštním tvarováním, které dodává jádru potřebnou vzdušnost. Standardní potah GREENFIRST®.

více informací
Baby

Baby

Dětská pěnová matrace. Jádro matrace je tvořeno jedním dílem kvalitní PUR pěny (polyuretanová pěna). Matrace umožňuje oboustranné použití. Potah s dětskými motivy je snímatelný a pratelný. 

 

více informací
Bambino

Bambino

Kvalitní dětská matrace 

sendvičového typu. 
Jádro je tvořeno kombinací PUR pěny 
(polyuretanová pěna) se střední vrstvou pojeného lehčeného polyuretanu (RE pěna), který matraci výrazně zpevňuje 
a zvyšuje její tvrdost. 
Svými rozměry je matrace určena 
výhradně do dětských postýlek 
a umožňuje oboustranné použití. 

více informací
Diana

Diana

Atraktivní sendvičová matrace v kombinaci latexu a vysoce pružné HR pěny. 

Vnější vrstvy tvoří perforované latexové desky se 7zónovým anatomickým tvarováním, které uživateli umožní plně pocítit specifických vlastností materiálu – vynikající elasticity a tvarové stálosti. Pro vnitřní část jádra je použita kvalitní HR pěna. Matraci je možné polohovat pomocí roštů. Standardní potah WELLNESS.

více informací
Europa plus

Europa plus

Kvalitní pružinová matrace s vysoce odolným jádrem vynikající svou vysokou vzdušností a pružností. 

Je určena pro ty, kteří upřednostňují tvrdší lůžko. Nadstandardní pružiny typu BONELL (5 závitů) jsou oboustranně kryty vrstvami kokosovláknité desky (gumožíně s vlisovanou zpevňující mřížkou) a RE pěny (pojený lehčený polyuretan), které zajišťují znásobenou ochranu proti protlačení. Matrace vyžaduje pevnou prodyšnou podložku nebo rošt bez polohování. Standardní potah GREENFIRST®.

více informací
Fortuna bio

Fortuna bio

Partnerská zdravotní matrace z mimořádně pružné přírodní HR pěny s extraktem sójového oleje. 

Matrace nabízí unikátní možnost volby tvrdší (fialová pěna) a měkčí (žlutá pěna) strany matrace. Speciální oboustranné tvarování do tzv. ostrůvků, rozděluje jádro do 7 anatomických zón, které se maximálně přizpůsobují jednotlivým částem lidského těla. Použitím přírodního materiálu ve výšce 20 cm reaguje matrace na aktuální bio trendy a výrazně omezuje možné negativní dopady na životní prostředí. Díky otevřené struktuře vysoce kvalitní HR pěny (studené pěny) je dosaženo optimálního proudění vzduchu v matraci, je elastická a trvanlivá. Standardní potah Active, volitelný potah GREENFIRST®.

více informací
Gaia

Gaia

Výjimečná zdravotní matrace s 5 anatomickými zónami, s odlišnými tuhostmi. 

Jádro je rozčleněno do 5 zón, které jsou tvořeny třemi odlišnými hustotami materiálu. Vytváří tak optimálně vyváženou podporu v oblasti hlavy a ramen, velmi tuhou podporu ve střední části matrace s vyšším zatížením zad, kyčlí a opět vyváženou podporu v zóně nohou. Jedná se o vysoce kvalitní pěnovou pryž Physio latex s antibakteriálními vlastnostmi a dlouhou životností, výbornou prodyšností, vysokou flexibilitou a pružností. Matraci je možné polohovat pomocí roštů. Díky dobrým ortopedickým vlastnostem je vhodná i pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko. Standardní potah ACTIVE, volitelná varianta potahu GREENFIRST®.

více informací
Isabela

Isabela

Speciální anatomická V-zónová matrace z HR pěny. 

Jádro je složeno z rozdílných vrstev kvalitní „studené pěny“ a vysokohustotní PUR pěny. Vnější strany matrace jsou opatřeny horizontálním a úhlopříčným zónováním sbíhající se do V-zónové drážky směřují prioritně pod hlavovou a bederní část. Horní polovina matrace je zatěžována větší tělesnou hmotností a klade větší nároky na optimální cirkulaci vzduchu i odvod vlhkosti směrem od těla uživatele. Spodní vrstva je oboustranně vlnitě tvarovaná pro zajištění potřebného provzdušnění uvnitř jádra i při kontaktu s podkladem matrace. Vysoký stupeň elasticity použité HR pěny a snaha o maximální přizpůsobení anatomii lidského těla (V-zónování) jsou zde spojeny v revolučním konstrukčním řešení jediné matrace. Standardní potah WELLNESS.

více informací
Hedvika

Hedvika

Vysoce odolná sendvičová matrace se zpevněnými bočnicemi a viscoelastickou pěnou. 

Podélné bočnice matrace výrazně zpevňují hrany ložné plochy a jsou o 40 % více odolné proti sesezení než u běžných matrací (zkouška Trvanlivosti okrajů matrace dle ČSN EN 1725). Horní vrstvu tvoří 4 cm „líné pěny“, pěna při kontaktu s tělesným teplem měkne, pružně se přizpůsobuje anatomii těla a poskytuje vynikající komfort spaní. Díky tzv. efektu pomalého vracení do původní polohy rovnoměrně rozkládá tlak matrace na lidské tělo, což má pozitivní vliv na krevní oběh, zlepšuje kvalitu spánku a zmírňuje bolesti zad. Spodní vrstva a bočnice jádra jsou vyrobeny z kvalitních PUR pěn. Standardní potah GREENFIRST®.

více informací
Jolana

Jolana

Praktická sendvičová matrace ze „studené pěny“ vhodná pro alergiky.

Nelepené jádro matrace propracované důmyslně z elastické HR pěny a HD pěny, vytváří ideální podporu pro tělo. Speciální tvarování a spojení vrstev bez použití lepidel zajišťuje dokonalé provzdušnění jádra a snadnou údržbu s možností praktického rozložení jednotlivých dílů při čištění.V závislosti na tělesné hmotnosti nebo přání uživatele lze volit mezi měkčí a tvrdší stranou matrace. Matraci je možné polohovat pomocí roštů. Standardní potah GREENFIRST®.

více informací
Kristina

Kristina

Vysoce propracovaná latexová matrace s 5 anatomickými zónami. Nezvykle pružné antibakteriální jádro, které poskytuje odpovídající úroveň podpory pro rozdílné křivky lidského těla. Ideální materiál pro uživatele pečující o své zdraví, hledající tělesnou a duševní rovnováhu – potřebný odpočinek a regeneraci po celodenním shonu. Matraci je možné polohovat pomocí roštů. Standardní potah GREENFIRST®.

více informací
Leona

Leona

Pohodlná matrace z pěnové pryže (latex).

Kvalitní materiál vhodný pro široký okruh uživatelů s různými typy postav. Vyznačuje se zvýšenou elasticitou a tvarovou stálostí, je zárukou optimální měkkosti a podpory pro jednotlivé části lidského těla. Vyniká dobrými ortopedickými vlastnostmi a poskytuje jedinečný komfort při spaní – pružně se přizpůsobuje tělesným křivkám, a zajišťuje tak potřebné uvolnění svalů pro jejich regeneraci. Standardní potah WELLNESS.

více informací
Médea plus

Médea plus

Zdravotní matrace poskytující komfort spánku s použitím viscoelastické pěny s proměnlivou výškou. 

Díky unikátnímu 7zónovému tvarování horní vrstvy z líné pěny matrace rovnoměrně rozkládá tlak v jednotlivých tělesných zónách, což může mít pozitivní vliv na krevní oběh, zlepšovat kvalitu spánku a zmírňovat bolesti zad. Viscoelastická pěna („líná pěna“) v horní vrstvě matrace poskytující vynikající komfort a ideální podporu při spaní. Tzv. zipové spodní tvarování jádra matrace, poskytují dostatečný prostor pro cirkulaci vzduchu uvnitř matrace. Antibakteriálnost matrace zajištěna díky použití HD PUR pěny s antibakteriální úpravou. Matraci je možné polohovat pomocí roštů a je vhodná také pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko. Standardní potah LUXURY, volitelný potah GREENFIRST®.

více informací
Mimi

Mimi

Luxusní dětská pěnová matrace. 

Jádro tvoří speciální, vysoce pružná HR pěna („studená pěna“) 
o vysoké objemové hmotnosti (40 kg/m3), která vytváří dostatečně pevný a tvrdý podklad 
pro správné tvarování páteře rostoucího miminka. Jemné vlnité tvarování na obou ložných 
stranách matrace navíc přispívá k lepšímu prokrvení těla. Matrace je vhodná pro oboustranné 
použití a určena výhradně do dětských postýlek. Potah s dětskými motivy je snímatelný a pratelný. 
Matrace v potahu splňuje limity emisí VOC látek pro vnitřní prostředí pobytových místností a odpovídá požadavkům 
na zdravotní nezávadnost dle Öko-Tex Standard 100, třída I – vhodný pro děti do 3 let.

více informací
Natalia

Natalia

Zpevněná latexová matrace s kaktusovou flexideskou. 

Ceněna je především vzdušnost jádra, která pomáhá eliminovat vlhkost a odolávat množení roztočů. Výborně pružná, optimálně tuhá a tvarově stálá matrace z pěnové pryže (latex) se zvýšenou nosností. Záruka optimálního uvolnění v průběhu spánku a svěžího probouzení pro dny plné energie. Díky dobrým ortopedickým vlastnostem je vhodná i pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko. Standardní potah GREENFIRST.

více informací
Norka

Norka

Velmi oblíbená 

a vyhledávaná matrace 
sendvičového typu. 
Vnitřní část jádra je zpevněna deskou 
z RE pěny (pojený lehčený polyuretan), 
která je vložena mezi vrstvy kvalitní polyuretanové pěny. Vnitřní tvarování jednotlivých vrstev dodává jádru potřebné provzdušnění. Nově nabízíme také ve výšce jádra 15 cm – s výraznou tloušťkou RE desky pro vyšší nosnost. Matrace je ceněna především pro vyváženou kombinaci svých užitných vlastností. Umožňuje oboustranné použití a je určena pro ty, kteří upřednostňují tvrdší lůžko.
 
 

více informací
Norka plus

Norka plus

Velmi oblíbená 

a vyhledávaná matrace 
sendvičového typu. 
Vnitřní část jádra je zpevněna deskou 
z RE pěny (pojený lehčený polyuretan), 
která je vložena mezi vrstvy kvalitní polyuretanové pěny. Vnitřní tvarování jednotlivých vrstev dodává jádru potřebné provzdušnění. Nově nabízíme také ve výšce jádra 15 cm – s výraznou tloušťkou RE desky pro vyšší nosnost. Matrace je ceněna především pro vyváženou kombinaci svých užitných vlastností. Umožňuje oboustranné použití a je určena pro ty, kteří upřednostňují tvrdší lůžko.

více informací
Zlata plus

Zlata plus

Klasická matrace z taštičkových pružin. 

Jádro je tvořeno systémem pružin, které jsou samostatně zašity v textilních sáčcích. Každá jednotlivá taštička tak může individuálně reagovat – dynamicky se přizpůsobuje tvaru i zátěži jednotlivých tělesných partií a zajišťuje optimální rozložení hmotnosti lidského těla. Nově byly použity vnější 5zónové profilované desky z kvalitní PUR pěny. Matrace vyžaduje pevnou prodyšnou podložku nebo rošt bez polohování. Standardní potah WELLNESS.

více informací
Náš sortiment
Novinky

11.10.2017 Akční nabídka PVC Goldline za neuvěřitelnou cenu

11.10.2017 Akční nabídka PVC Line za neuvěřitelnou cenu

11.10.2017 PVC Centra za akční cenu.

11.10.2017 PVC Jumbo za akční cenu.

11.10.2017 Jarní akce na matrace od Gumotexu